Втрати тепла через вікна

Фахівці стверджують що через вікна втрачається від 10 до 47% тепла з будинку. Цей відсоток плаваючий, так як у кожного різна кількість вікон їх розміри та розташування.

 

Що впливає на тепловтрати через вікна?

 1. Місце розташування будинку або квартири (регіон 1, регіон 2)
 2. Розмір віконного блоку
 3. Кількість вікон
 4. Розташування вікна (північна або південна сторона)
 5. Профіль вікна (3 камери, 4 камери – 7 камер)
 6. Склопакет який ми обираємо під профіль вікна
 7. Теплий чи звичайний монтаж віконного блоку
 8. Відкоси та їх утеплення

 

Коли люди вибирають проект майбутнього приватного будинку чи котеджу, мало хто замислюється над тим, скільки вікон і якого розміру вони повинні бути і як важливо в якому напрямку вони розташовані(північ чи південь и т. д.)?

Найчастіше ми розглядаємо в проекті тільки розташування приміщень і їх кількість під наші потреби.

Дуже часто люди купують проекти, і тільки після цього підшукують ділянку під будівництво. Але я наполегливо рекомендую робити це навпаки. На початку ділянку, а після підбираємо і вибираємо проект під ділянку. Щоб уникнути чи зменшити тепловтрати через вікна. Підбирайте проекти, щоб північна сторона була без вікон, в ідеалі повністю глухою, в крайньому випадки вікно не повинно бути великим. Вікна повинні виходити максимально на південну сторону, для використання сонячних променів, як додаткове джерело тепла в зимовий період. Що значно знизить витрати на опалення.

Але що робити в літку, чи не буде спекотно?

При правильному підбору склопакета і проекту спекотно не буде, буде світло в ваших кімнатах.

Влітку щоб в будинку не було спекотно, в проектах  використовують перголи, які не допускають прямих сонячних променів в приміщення, наносять додаткове напилення на скло склопакета, вішають жалюзі, штори і т. д.

Як знизити тепловтрати через вікна?

При неправильному виборі віконного блоку тепловтрати через вікна можуть бути значні, від чого і витрати на опалення величезними.

Що робити якщо вже будинок побудований, або я живу в квартирі, де є вже готові віконні прорізи? Як уникнути великих тепловтрат?

За нашими рекомендаціями ви оберете саме той металопластиковий профіль з необхідною кількістю камер, та склопакет яких відповідає всім вимогам, щоб забезпечити оптимальний коефіцієнт енергозбереження.

Для зменшення тепловтрат на скло наносять спеціальні покриття з одностороннім пропусканням коротко- і довгохвильового випромінювання (довгохвильова частина спектру – це інфрачервоні промені, які виходять від опалювальних приладів, вони затримуються, а короткохвильова частина – ультрафіолетові промені – пропускається).

 

В результаті взимку сонячне світло в приміщення проходить, а тепло з приміщення не йде.

Досвід показує, що збільшення товщини повітряного прошарку між склом в подвійному склінні, не призводить до збільшення теплової ефективності всього вікна. Ефективніше зробити кілька прошарків, збільшуючи кількість скла до трьох для отримання подвійного склопакета.Подвійний склопакет, де три скла по всім параметрам (теплоізоляція, звукоізоляція) ефективніше однокамерного.

 

Але є приміщення (неопалювані: літні будиночки, господарські будівлі та інше) де досить і однокамерного склопакета з оптимальною товщиною повітряного прошарку між склом в 16 мм. А це означає немає необхідності замовляти дорогий металопластиковий профіль.

Коли вам пропонують склопакети, і потрібно вибрати з декількох видів, Ви повинні чітко вказати куди саме будуть застосовуватися вікна, і який вид опалення в Вашому приміщенні центральне або індивідуальне.

 

В сучасних склопакетах можливо не тільки збільшувати число камер, наносити різне напилення на скло, але і в просторі між склом відкачати повітря, а замість нього закачати який-небудь інертний газ. Це підвищить не тільки збереження тепла у вашому будинку, але і додасть додаткову шумоізоляцію Вашим віконним блокам.

Найменше надходження світла буває з північної, північно-східної та північно-західної сторін. Якщо Ваші віконні прорізи розташовані в цих напрямках, то мова про дешеві вікна йти не може. Там, де немає прямих сонячних променів Ви не отримаєте додаткового тепла. Але уникнути втрат тепла можливо, використовуючи правильно підібрані віконні системи.

 

Що потрібно враховувати при замовленні вікна з металопластику зі склопакетом:

 • Ваш регіон
 • Куди ставите вікна (в якому приміщенні застосовується і який вид опалення використовуєте)
 • В якому напрямку виходять ваші вікна (північ, схід і т. Д.)
 • Розмір вікна
 • Глухе або відкідне вікно

 

Можете довго вивчати і розбиратися у всіх тонкощах і переваги віконних пластикових системах, який виробник кращий и т. д., але краще звернутися до фахівців і отримати всі відповіді на ваші запитання!

Ми допоможемо Вам зробити правильний вибір.

 

Економте свій час!

 

З повагою, Ваш Експерт!